poniedziałek, 27 lipca 2015

Wyjdziesz za mnie kotku?Wyjdziesz za mnie kotku?
Wioletta Sawicka

  Anna, kobieta odnosząca sukces w życiu zawodowym. Pewna siebie i tego co chce osiągnąć. Kocha i jest kochana. Nade wszystko zależy jej na Patryku ale nie za cenę wolności, która jest według bohaterki niezbędna do szczęśliwego życia.
  Patryk, młody i przystojny chirurg z perspektywą ogromnej kariery. Anna zawładnęła jego sercem dogłębnie. Najważniejszą wartością w życiu Patryka jest rodzina i jej tradycyjny wygląd.
  Pytanie jakie słyszy Anna „Wyjdziesz za mnie Kotku?” sprawia, że kobieta traci grunt pod nogami i odmawia pomimo iż bardzo kocha Patryka i nie wyobraża sobie jestestwa bez niego. Niestety świadomość, że całkowicie podlegała by pod niego sprawia, że paraliżuje ją strach przed zamążpójściem. Tym bardziej, ze oboje mają zupełnie inne wizje wspólnego życia. Ona chce się realizować zawodowo, on natomiast widzi ją w domu z dziećmi. Sprawy wymykają się spod kontroli i Anna postanawia wyjechać, żeby wsłuchać się w swoje wewnętrzne „ja” i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie, „Czego chce od życia?”
  Podczas swojej podróży do Szwecji Anna spotyka wielu ciekawych ludzi. Są to jej podopieczni, którymi się opiekuje. Każdy zupełnie inny, ale z tą samą radą dla młodej kobiety. Rodzina i miłość jest najważniejsza, ponieważ wszystko przeminie w życiu i uroda i pieniądze i sława. Natomiast prawdziwa miłość zostanie i będzie Ci towarzyszyć do końca dni. Dodatkowo obserwacja przyjaciółki u której Anna się zatrzymała sprawia, że kobieta postanawia wrócić do Patryka i spędzić z nim wspólnie życie. Przed wyjazdem kobieta słyszy arabską przepowiednię: „Niedługo w twoim życiu pojawi się ktoś, kto na początku nie powie ani słowa. Jeśli wystarczy ci sił, uratujesz to, co dla ciebie najważniejsze. Potem odnajdziesz coś, czego nie zgubiłaś.” Nie rozumie całkowicie jej słów i nie wie, co miałaby znaczyć. Niedługo jednak okaże się, że będzie musiała zmierzyć swoje siły z przewrotnym losem i zawalczyć o swoje szczęście. Zachęcam do lektury.

„Wyjdziesz za mnie kotku” to fantastycznie napisana powieść o wyborach jakich dokonujemy w obecnym świecie. Który mówi nam, że najważniejsza jest samorealizacja, poprzez karierę, blichtr i pieniądze. Często w pogoni za tym co nazywamy szczęściem zapominamy o tak ważnych wartościach, jakimi są rodzina. Autorka nakreśla, że poprzez rodzinę też się realizujemy, a jej wsparcie pozwala rozwinąć skrzydła również na drodze zawodowej. Nikt nie jest samotną wyspą i nie dozna w pełni szczęścia w pojedynkę. Zachęcam do lektury, która pozwala zastanowić się nam nad życiem i priorytetami jakie nami kierują. Czy oby na pewno pieniądze i pozycja, to szczęście? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie, poznając Annę.