wtorek, 19 maja 2015

Aleja Chanel No 5                      Aleja Chanel  No 5
                          Daniela Fornese

      Od iluż zmartwień może się uwolnić człowiek,
         kiedy zdecyduje się być nie czymś, lecz kimś.
                                                           Coco Chanel

  To opowieść o romantyczce, która bardzo łatwo i szybko się zakochuje. Niestety romanse te nie trwają długo, co jest powodem rozterek i złych dni trzydziestu paroletniej kobiety.

  Rebeccę poznajemy, kiedy postanawia po niedawnym zerwaniu z mężczyzną zacząć życie od nowa. W nowym miejscu i z nowym facetem. Kobieta przenosi się do Mediolanu, niestety szybo okazuje się, że wizja nowego, wspaniałego życia u boku olśniewającego mężczyzny, nie ma szans powodzenia, gdyż ów przystojny mężczyzna zakochał się w innej. Rebecca kolejny raz dostaje cios od życia. Jest on tym trudniejszy, bo w nowym miejscu z dala od przyjaciół u których miała niesamowite wsparcie. Bohaterka zaszywa się na kilka dni w domu, nic nie robi, na nic nie ma ochoty. Jak na prawdziwą romantyczkę przystało rozsypuje się i cierpi. Po jakimś czasie jednak postanawia się odrodzić i stać kobietą pewną siebie. Za wzór stawia sobie Coco Chanel, dla której nie było rzeczy nie możliwych. Efekt towarzyski przechodzi jej najśmielsze marzenia, tylko czy pozwoli zdobyć tę prawdziwą miłość? Przekonajcie się sami. Zachęcam do lektury.
  Aleja Chanel No 5, to lekka i przyjemna lektura na leniwe po południa, pozwala odetchnąć i się zrelaksować. Bardzo lubię takie książki i ten tytuł polecam gorąco.